Archiwalna strona projektu

Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Promujemy oryginalne pomysły

Słowo oryginalny rozumiemy na dwa sposoby. Po pierwsze, oryginalny to taki, który się wyróżnia, jest nieszablonowy. Po drugie, oryginalny to taki, który nie jest kopią, powieleniem rzeczy już istniejącej. I tego oczekujemy od pomysłów referowanych w konkursowych pracach oraz podczas finałowych prezentacji.

Pomysły_wiecej.jpgCo roku sami uczniowie biorący udział w konkursie podnoszą poprzeczkę. Prezentują nie tylko wysoki poziom wiedzy, wykraczającej poza szkolne podręczniki i wiadomości przekazywane w czasie lekcji. Zaskakują i jury, i konkurentów niebanalnymi pomysłami oraz formami ich prezentacji. Świecąca piłka, buty wytwarzające energię do zasilenia telefonu komórkowego, panele fotowoltaiczne montowane na przyszkolnej ławce i na wiacie rowerowej, przestrzenne makiety, film prezentujący temat w formie programu informacyjnego, nagranie z pozdrowieniami z przyszłości, wywiad z ekspertem – to tylko niektóre z tych oryginalnych pomysłów. Czym zaskoczą uczestnicy tej edycji?

Równie ważna jak niesztampowe podejście do tematu, jest oryginalność rozumiana jako własny, nieskopiowany pomysł. Co roku, dzięki partnerskiej współpracy z firmą Plagiat.pl, prace zgłaszane na konkurs są sprawdzane przy pomocy internetowego systemu antyplagiatowego. Uczestnicy konkursu mogą być z siebie dumni – nie zdarzyło się jeszcze, by oryginalność pracy została zakwestionowana.