Archiwalna strona projektu

Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Cenimy merytoryczną dyskusję

dyskusja_more.jpgProwadzenie dyskusji to niełatwa sztuka. Przydają się w niej refleks, pewność siebie i swojej wiedzy oraz umiejętność precyzyjnego formułowania pytań i odpowiedzi. Podstawą merytorycznej dyskusji zawsze jest gruntowne przygotowanie dotyczące omawianego zagadnienia.

Podczas konkursu zachęcamy do dyskusji na wielu różnych poziomach. Członkowie zespołów stykają się z nią już podczas przygotowywania pracy – dyskutują z nauczycielem i między sobą, omawiając temat, przedstawiając i wybierając najlepsze pomysły.

W trakcie finału do dyskusji zachęcają uczestników eksperci zasiadający w jury. Robią to na dwa sposoby – zadając pytania dotyczące pracy i prezentacji oraz inicjując rundę pytań zadawanych przez konkurentów.

Trening czyni mistrza! Dyskusję można i warto poćwiczyć. Przygotujcie listę pytań, które mogą paść w finale. Opracujcie odpowiedzi. Zastanówcie się, o co moglibyście zapytać konkurentów. Wejdźcie w role pytających i odpowiadających. Poproście opiekuna zespołu, by wcielił się w oceniającego eksperta. Nie dajcie się zaskoczyć!

Pamiętajcie, jury oceniając finałowe wystąpienia bierze pod uwagę nie tylko prezentację, ale także merytoryczną celność pytań zadawanych przeciwnikom i poziom odpowiedzi, które udzielacie.